Rattanland Blog
Meble ogrodowe – rattan, technoratan i eukaliptus

Meble rattanowe propozycją dla wymagających osób

meble ratanoweRattan, znany także jako rottang, to jeden z cieszących się coraz większą popularnością materiałów meblowych. Otrzymuje się go w azjatyckich lasach tropikalnych. Jego dość miękka struktura i jednocześnie całkiem spora elastyczność pozwalają na przygotowanie niepowtarzalnych zestawów mebli potrafiących nadać jedynego w swoim rodzaju charakteru każdemu pomieszczeniu.

Dzięki cechom, jakie posiada rattan, można zagwarantować sobie maksymalny komfort i idealne warunki do odpoczynku, niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie. Jak to możliwe? Chociaż może wydawać się, że jego meble dobrze komponują się tylko i wyłącznie z pomieszczeniami chłodnymi, pozbawionymi jakiegokolwiek rodzaju ozdób, ich prosta i minimalizm sprawiają, że idealnie dopasowują się one zarówno do salonów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Wszystko zależy od ich kolorystyki i kształtu, jednak w tym zakresie mamy całkiem spory wybór. Możemy przebierać między wyszukanymi, wręcz finezyjnymi kształtami krzeseł i foteli, czy po prostu skorzystać z rozwiązania klasycznego – prostych mebli, idealnie dopasowujących się do jakiegokolwiek stylu pomieszczenia. Jeżeli chodzi o kolorystykę, wybór jest również ogromny: od czerni, przez biel po kolory ekstrawaganckie, nadające unikalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Bez problemów znajdziemy coś dla siebie.

meble z ratanu

Zestaw rattanowy New Castle – dostępny w naszym sklepie

Mogłoby wydawać się, że meble rattanowe należą do niezbyt wygodnych i właśnie ten pogląd zmniejsza zainteresowanie nimi ze strony potencjalnych klientów. Okazuje się jednak, że tak nie jest! Chociaż wyglądają na takie, wystarczy podłożona poduszka czy po prostu miękki koc pod spód, aby wraz z ulubioną książką w dłoni i herbatą cieszyć się leniwym wieczorem. Oczywiście, na pewno nie nadają się do intensywnego wykorzystywania przez cały dzień – na przykład w biurze, gdzie mogłyby spowodować dość poważne problemy z kręgosłupem, jednak w warunkach domowych sprawdzają się znakomicie.
W jakim pomieszczeniu meble rattanowe mogą więc sprawdzać się najlepiej? Odpowiedź jest prosta: w salonach! Ale nie tylko… Bardzo dobrze sprawdzają się także w obrębie balkonów czy wszelkiego rodzaju tarasów. Są dość odporne na działanie czynników wewnętrznych. Nawet pod wpływem niewielkiego deszczu nie tracą one swoich cennych właściwości, a do tego są niezwykle łatwe, jeżeli chodzi o ich czyszczenie. Właśnie z tego względu warto postawić krzesła czy fotele wraz ze stolikiem na tarasie czy balkonie z atrakcyjnym widokiem, aby wraz ze znajomymi czy rodziną cieszyć się kontaktem z przepiękną naturą.
Meble wykonane z rattanu to idealna propozycja dla osób, poszukujących niekonwencjonalnego rozwiązania, potrafiącego w mgnieniu oka podkreślić charakter konkretnego miejsca. Nie wymagają zbyt dużej opieki, bardzo dobrze komponują się z pozostałymi elementami nawiązującymi do rozmaitych stylów oraz oferują ogromną różnorodność swojej oferty – nic tylko przebierać i wybierać te, które w danym pomieszczeniu sprawdzą się najlepiej!

Leave a Reply